Off-grid päikesejaam

Off-grid päikesejaam on iseseisev elektrisüsteem, mis toodab elektrit päikesepaneelide abil ning salvestab seda aku või muu energiasalvesti abil. Selline süsteem on mõeldud kasutamiseks kohtades, kus pole võimalik saada elektrivõrgustiku kaudu elektrit, nagu näiteks kaugel asuvad majad, kämpingud, matkamajad või telkimisalad.

Off-grid päikesejaama eeliseks on sõltumatus elektrivõrgust ja selle muutlikest hindadest ning keskkonnasõbralik tootmine. Süsteem koosneb päikesepaneelidest, laadijast, aku või energiasalvesti süsteemist, inverterist ja elektrisüsteemi juhtimissüsteemist.

Päikesepaneelid toodavad alalisvoolu (DC), mida seejärel kasutatakse laadija abil aku või energiasalvesti laadimiseks. Inverter võtab salvestatud alalisvoolu ja muudab selle vahelduvvooluks (AC), mida saab kasutada kodumasinate ja seadmete toitmiseks.

Off-grid päikesejaamad on erineva suuruse ja võimsusega ning neid saab kohandada vastavalt kasutaja vajadustele. Suurem päikesejaam võib toota piisavalt energiat majapidamises või ettevõttes kasutatavate seadmete toitmiseks, samas kui väiksem päikesejaam on piisav kerge kasutamise jaoks, näiteks matkamajades.

Off-grid päikesejaam on suurepärane alternatiiv traditsioonilisele elektrivõrgule, mis võimaldab säästa raha ja vähendada keskkonnajalajälge.

Off-grid inverterid

Off-grid inverterid on seadmed, mis töötavad ka ilma võrguta. Off-grid inverterid on kasulikud juhul, kui teie kodu asub piirkonnas, kus pole võrguühendust või kui soovite kasutada sõltumatut energiaallikat, et vähendada oma energiakulusid või vähendada oma ökoloogilist jalajälge.

Enamik off-grid invertereid on varustatud sisseehitatud akulaadimissüsteemiga, mis võimaldab salvestada ületoodetud energiat päikesepaneelidest ja kasutada seda hiljem, kui päike ei paista. See tagab, et teie kodu on varustatud energiaga ka siis, kui päikesepaneelide toodang on madal.

Off-grid invertereid on erineva võimsusega. Vastavalt vajadusele saab valida võimsuse, kui üldjuhul mitte rohkem kui 10kW. Väiksema võimsusega inverterid sobivad paremini saunamajadele, kämpingutele.

Lisaks tuleb off-grid inverterite valimisel arvestada ka muude teguritega, nagu võimsuse väljundpinge, väljundvõimsus, laadimisvõimsus, efektiivsus ja juhtimisfunktsioonid.

Kokkuvõttes võimaldab off-grid inverterite kasutamine kodudes toota oma elektrit säästvalt ja sõltumatult. See võib aidata vähendada energiakulusid, parandada keskkonnakaitset ja pakkuda energiavarustuse kindlust ka siis, kui võrguühendust pole.

Growatt hübriid inverterid

Growatt toodab hübriid invertereid, mis on mõeldud kasutamiseks off-grid süsteemides, mille võimsus on 4 kuni 10 kW. Need on varustatud sisseehitatud MPPT laadijaga, mis võimaldab neid kasutada koos akudega.

Seadme suur väljundvõimsus võimaldab seda kasutada suuremate kodude ja ettevõtete jaoks. See võib töötada nii on-grid kui ka off-grid süsteemides, mis muudab selle väga paindlikuks ja mitmekülgseks.

Growatt SPH on tõhus inverter, millel on kõrge muundamise efektiivsus kuni 97,6%, mis tähendab, et see võib muundada kuni 97,6% päikesepaneelidelt saadud energiast kasulikuks elektrienergiaks. See tähendab, et see suudab tagada suurema energiatõhususe ja aitab säästa energiakulusid.

Lisaks sellele, omab SPH sisseehitatud UPS (uninterruptable power supply) funktsiooni, mis tagab, et kui võrgupinge kaob, lülitub see automaatselt toiteallika tagavararežiimile, tagades kodu või ettevõtte energiavarustuse kindluse.

Inverteril on ka nutikas ekraan, mis võimaldab teil jälgida seadme toimimist ja kohandada selle seadeid vastavalt oma vajadustele. Disain on lihtne ja kompaktne, mis võimaldab hõlpsat ja ruumi säästvalt paigaldamist .

Kokkuvõtvalt on SPH seeria võimas ja tõhus hübriid inverter, mis sobib suuremate kodude ja ettevõtete jaoks, et saada kasu päikesepaneelide energiatootmisest ja vähendada oma energiakulusid. Selle nutikas disain, efektiivsus ja usaldusväärsus muudavad selle heaks valikuks off-grid elektrisüsteemide jaoks.