Siit leiate valiku erineva sihtotstarbega Reval Bulb LED ribasid. Kui soovite valgustada näiteks köögitasapinda, vannituba või luua elutuppa mõnusat olemist, olete jõudnud just õigesse kohta! Meie LED ribad toimivad 12-24V alalisvooluga, seega ei tohiks kindlasti ära unustada selle juurde kuuluvat toiteplokki. Ühe-ja mitmevärviliste LED ribade juhtimiseks leidub meie tootevalikust erinevaid lahendusi. Reval Bulb toodete professionaalseks kasutamiseks soovitame paigaldada neid koos alumiiniumprofiilide ja nende juurde kuuluvate katetega, mille valikul tuleks jälgida nende mõõte ning LED riba võimsust. Selline kooslus pakub silmailu, tagab LED ribale pikema eluea, kaitseb määrdumise ja otseste vigastuste eest. Kui see kõik tundub pisut keeruline, pole muretsemiseks põhjust - meie toredad klienditeenindajad aitavad Teil oma ideed teoks teha.

Ei ole veel valgustite maailmas päris ekspert? 

Siit tabelist saad tuge, et toodetest paremini aru saada:

120LED/140LED/160LED/COB 

Selle järgi saad aru kui tihedalt leedid ribal asetsevad. Kui näed aga märget COB, siis paiknevad leedid tihedalt üksteise kõrval ning neil on kate, mis muudab valgusjaotuse ühtlaseks. Näiteks Neon Flex ribad on kõik ühtlase valgusjaotusega. 

1m

2m

5m rull

LED riba pikkus, mille järgi hind on määratud. Kui mainitud on ka sõna “rull”, siis võimalik osta ainult terve rulli kaupa.

LED ribadel on iga kindla vahemiku järelt lõikamiseks ettenähtud koht ning tänu sellele omadusele on meil võimalus ka ribade pikkust vastavalt kliendi soovile reguleerida ning jootmise teel ka pikemaks jätkata. 

12V

24V

See on LED-riba toitepinge.

W

Mida suurem arv vatte, seda suurem on valgusti võimsus ja energiakulu.

lm

Luumenitest saad välja lugeda, kui intensiivne on valgus. Mida suurem arv luumeneid, seda intensiivsem valgus.

lm/W

See näitab, mitu luumenit valgustab valgusallikas ühe vati kohta. Selle järgi määratakse valgusallika efektiivsus - mida suurem on väärtus, seda rohkem toodab valgusallikas valgust vähema energiakuluga.

20°/36°/90° jne

Valgusvihu laiusnurk, mida suurem number seda laialivalguvam valgusvihk.

IP20

IP66

IP67

Kaitseklass, mis määrab, millistes tingimustes on võimalik valgustit jätkusuutlikult kasutada. Esimene number tähistab tolmukindluse astet ja teine number niiskuskindluse - mida kõrgem number, seda rohkem kaitstud on valgusti.

Näiteks: IP20 - kuivad siseruumid; IP66 - niiskuskindel ja sobib ka õuetingimustesse.

CRI80-90+

See on värviedastusindeksi väärtus. 

Kõrge CRI väärtusega valguse all on punane õun endiselt punane. Madala CRI väärtusega valguse all võib õun aga ka oranžiks muutuda, sest valgus moonutab kunstliku valgusallikate rohkuse läbi õuna loomulikke toone. 

CRI kõrgeimaks väärtuseks on 100, kusjuures 90 ja enama ühikuga näitajad loetakse suurepärase kvaliteedi alla. Kõik alla 80 on üldiselt määratletud halvema kvaliteedi alla. 80 on kujunenud üldiseks vastuvõetavaks baasväärtuseks. 

2700K 

3000K

4000K

RGB

RGB+W

jne

Valgustemperatuur, mille järgi saad välja lugeda, mis toonis valgust valgusti eritab. Näiteks 2700-3500K on soe valge valgus, 4000K päevavalge valgus ja 5000K on juba külm valge valgus. 


Kui näed toote omadustes aga RGB või RGBW märget, tähendab see, et LED-ribal on olemas ka värvilised dioodid. “W” tähendab, et lisaks punase-rohelise-sinisele on olemas ka eraldi valge diood, kuid ka ilma “W” märgiseta on võimalik RGB ribadega saada ka valge valgus.

860

927

930

960

Esimene number tähistab värviedastusindeksit (CRI). 

8.. = 80, 9 = 90/92/97

Järgmised 2 numbrit tähistavad valgustemperatuuri.

..27 = 2700K soe valge 

..30 = 3000K soe valge 

..40 = 4000K päevavalge 

..57 = 5700K külm valge

Milliseid erinevaid LED-ribasid leiad LED House valikust?

Meie tootevalikust leiad LED-ribasid nii tuppa kui õue. Olemas on ka niiskuskindlad LED-riba variandid, mida saad kasutada niisketes ruumides nagu duširuum ja saun või selle eesruum. Seda, millisesse ruumi milline riba sobib, saad vaadata kaitseklassi (IP) järgi. Peamiselt kasutatakse LED-ribasid dekoratiivsel eesmärgil. Meeleoluvalgustina sobivad need igasse ruumi ja aeda - tuleb vaid valida vastav kaitseklass sobivasse keskkonda. 

Lisaks klassikalistele LED-ribadele on meie valikus ka innovaatilised ühtlase valgusjaotusega Neon Flex LED-ribad, kus leedid on spetsiaalse materjali sisse peidetud. 

Kui soovid LED-riba üle rohkem kontrolli omada, siis vaata kindlasti LED-digiribade valikut!

Millised on LED-ribade populaarsemad kasutusalad? 

Kõige rohkem kasutatakse LED-riba meeleoluvalgustina ja erinevate efektide loomiseks. Näiteks on REVAL BULB Neon Flex ribad ideaalsed erinevate kujundite, tähtede ja mustrite moodustamiseks. Kuna LED-ribad on painduvad, nende pikkus reguleeritav ning paljud ka 3M teibiga väga lihtsasti paigaldatavad, on neid väga mugav kasutada ka neil, kes varem LED-ribadega kokku pole puutunud.

Mille järgi LED-riba valida? 

Esimene asi, millega arvestama peab, on kindlasti keskkonda sobiv kaitseklass.
Näiteks: 

 • Kui otsid LED-riba kuivadesse sisetingimustesse (nt köök,magamistuba, koridor, kontor) siis sobivad kõik kaitseklassid alates IP20-st.
 • Niisketesse tingimustesse sobivad need, millel väärtuse teine arv on võrdne või suurem kui 4.
 • Kui soovid aga LED-ribad paigaldada välistingimustesse, siis vali kaitseklass alates IP65-st. 

Seejärel mõtle otstarbe peale, mille jaoks LED-riba kasutama hakata soovid. 

 • Kui tahad LED-valgustuse üle omada rohkem kontrolli ja valgusega mängida, siis vali digiriba. 
 • Kui otsid LED-riba sauna või selle eesruumi, siis vaata silikooniga kaetud LED-riba poole. See peab vastu ka kõrgemates temperatuurides. 
 • Erinevate kujundite ja tekstide loomiseks soovitame Neon Flex riba, aga ka COB ribad on selleks otstarbeks suurepärased. 

Veel on kasulik, kui LED-riba valimisel oskad juba ette arvestada, mis mõõdus ning kui tugeva valgusega riba vaja on. Näiteks otsides LED-riba kööki tasapinda valgustama, siis vali pigem intensiivsema valgusega variant.Mis on LED digiriba?

Digiribade peamiseks eripäraks on see, et saad iga dioodi või dioodigruppi eraldi kontrollida. Seda saab juhtida digitaalse kontrolleri või juhtpuldi abil. See võimaldab kasutajal kohandada valgustusefekte vastavalt soovile, sealhulgas värvi muutmist, valguse vilkumist, heleduse reguleerimist ja erinevate valgusmustrite loomist. Lisaks saab digiribasid kasutada ka etteplaneeritud valgusmängudeks, programmeerides soovitud dünaamilised valgusefektid juba ette valmis. 

LED-digiribasid kasutatakse laialdaselt nii sise- kui ka õuetingimustes valgustamiseks, näiteks koduvalgustuses, äriinterjöörides, peo- ja sündmusvalgustuses ning arhitektuurilistes rakendustes.

Mis ja mille jaoks on Neon Flex LED ribad?

 1. Kaubamärkide ja ettevõtete jaoks, kes soovivad luua atraktiivseid ja pilkupüüdvaid reklaamvalgustuse lahendusi.
 2. Arhitektuurilise rakenduse toeks, et esile tõsta hoone kontuurid, fassaadide valgustus, sisekujundus, trepivalgustus, ruumide eraldamine, jpm.
 3. Ürituste korraldamiseks on Neon Flex ribad ideaalsed! Nende toel saab valgustada lava, luua lavakujundusi, luua valgusmänguline õhkkond.
 4. Ka tööstuslikult on Neon Flex kasutuses näiteks masinate ja tööpaiga valgustamiseks ning ohutusmärkide loomiseks.

Kuidas LED-ribasid paigaldada?

Paigaldusviisid erinevad olenevalt LED-ribade tüübist. 

Neon Flex mudelite jaoks on olemas erinevad kinnitused ja ühendused. Enamustel LED-ribadel on aga tagaküljel tugev 3M teip, millega saad riba mugavalt tasapinnale paigaldada. Enne paigaldamist tuleb kindlasti välja arvestada ka LED-riba pikkus ning vajadusel reguleerida see sobivaks. Erinevatel LED-ribadel on lõikesamm erineva vahemaaga.  

Milliseid tarvikuid on LED-ribadele lisaks vaja? 

Enamike jaoks ei olegi tarvikuid ja tööriistu tarvis, sest need on tugeva 3M teibiga paigaldatavad. Küll aga on võimalik valguse kohandamiseks kasutada ka näiteks LED riba profiili.

Mis on LED-riba profiili kasutamise eelised?

 • Paigaldades koos profiiliga saad kindel olla, et LED-riba püsib kindlalt täpselt seal, kuhu sa ta paigaldasid. 
 • Profiil on väga hea soojusjuht. LED-ribad toodavad soojust, eriti kui need on pidevalt sisse lülitatud. Profiil aitab seda soojust juhtida ja väldib seeläbi ülekuumenemist, nii säilib paremini ka LED-riba eluiga.
 • LED-riba profiil jätab viimistletuma ja professionaalsema välimuse. Profiilid on saadaval erinevates stiilides ja viimistlustes, mis võimaldavad neid sobitada erinevatesse interjööridesse.

Profiili kasutamine on hea variant näiteks poeriiulite, garderoobikappide, seinapaneelide, trepiastmete ja veel paljude muude kohtade valgustamiseks.

LED-ribade ühendamiseks leiad tarvikute valikutest veel ka toitekaableid, mooduleid ja kinnitusi. Nende abil saad igasugused LED-ribad võimalikult efektselt ja mugavalt paigaldada! 

Kuidas LED-ribade pikkust reguleerida? 

LED-ribade lõikesammude vahemaad võivad olla näiteks iga leedi, iga 10cm ja 1m järelt. Lõikesammul on tavaliselt väike kääride kujutis, et tunneksid lõikamise koha ära. 

Enne LED-ribade lõikamist veenduge alati, et olete juhised hoolikalt läbi lugenud ja mõistate neid. Järgige ohutusnõudeid! Võid meie toodetes kindel olla, sest müüme iga päev sadu meetreid LED-ribasid! Saada meile päring, teeme sulle pakkumise!

Meie veebisait kasutab küpsiseid parema kasutuskogemuse võimaldamiseks

Luba kõik küpsised

Loe lisaks: Isikuandmete töötlemine