TOP 5 eredad trendid valguslahenduste maailmas

Järgnevalt räägib 2008. aastal loodud ettevõtte LED House OÜ omanik Martin Vabul lähemalt sellest, millised on praegused populaarseimad suunad valguslahenduste kirevas maailmas.

1. LED-ribad LED-ribad on väga populaarsed, sest nende kasutuskohtade arv on suhteliselt lai. Tänapäeval paigutatakse neid palju näiteks laekarniisidesse, et saada mõnus ja hubane valgus. Samuti on kõikides köökides LED-ribal oma koht. LED-ribade paigalduse muudab oluliselt lihtsamaks alumiiniumprofiilide kasutamine. Kui panna LED-riba profiili sisse, on läbi profiili katte valgus hajusam ja valgusteravus maha võetud. Praegu on alumiiniumprofiile saadaval ka erinevates värvitoonides, nagu must, hall, valge ja pronks. Samuti aitab alumiiniumprofiil läbi alumiiniumi soojust ribast eemale hajutada – nii kestab LED-riba kauem. Alumiiniumprofiiliga paigaldamine on lihtsam ka seetõttu, et profiili võib paigaldada kruvidega puidule ja siis LED-riba profiili sisse. Tänapäeval ei mängi erilist rolli see, mis keskkonda valgust soovitakse, sest LED-ribade kaitseklass võib olla kuni IP68. LED-riba sobib paigaldamiseks ka sauna, kui paigaldus teha seljatoe kõrgusele. Lae all on temperatuurid kõige kõrgemad, seega seal võib LED-riba eluiga lubatust oluliselt lühemaks jääda. Valguse heleduse muutmine on LED-ribade puhul võimalik juhul, kui kasutatakse spetsiaalset dimmerdatavat LED-toiteplokki. Enim on levinud soe valgus, mis on värvitemperatuuriga 3000 K. Külmemad toonid jäävad sellest kõrgemale ja soojemad ehk veel kollasemad toonid madalamale. Kindlasti tasuks valida LED-riba, mille värviedastuse indeks on CRI90 või suurem. Kõrgema CRIga valguse käes paistavad värvid loomulikumad, seevastu madalama CRI puhul on värvid kahvatud ja ilmetud.

2. Süvistatavad valgustid Süvistatavate valgustite kasutusalad on ripplaed või kohad, kus lae peal on vaba ruum valgusti paigaldamiseks. Enamikus on need ripplaed kipsist, laeplaadist või mingist muust materjalist, kuid oluline on, et lae peal oleks vaba ruum, mis määrab ära valgusti süvise sügavuse. Mida rohkem on ruumi, seda suurema süvisega valgusti õnnestub lakke panna. Kõrgema süvisega valgustid ei riiva silma, kuna seal valgust andev LED on nii sügaval, et on nähtav ainult siis, kui sinna otse sisse vaadata. See tekitab olukorra, kus valgus tekib laest nii, et valguspunkt, kust valgus tuleb, jääb märkamatuks.

3. Siinivalgustid Enim siinivalgusteid leiab kaubanduspindadelt. Siinivalgustite disain on muutunud sedavõrd huvitavaks, et väiksema võimsusega siinivalgusteid võib vabalt paigaldada ka koju või saunamajja. Siinid, kuhu valgustid külge pannakse, võivad olla rippus, süvistatult või pinnapealselt. See annab päris suure võimaluse erinevatele lahendustele.

4. Lineaarsed valgustid Mis need on? Nagu nimigi ütleb, on tegemist millegi lineaarsega. Jah, need on üheks pikaks riviks kokku ühendatud valgustid. Tekib tunne, et valgust annab üks lõputu helendav triip. Lineaarsed valgustid on laialt levinud tänapäeva büroodes, kuid mitte ainult – samuti võib neid leida kaubanduspindadelt. Minimalistliku disainiga mudelid sobiks loomulikult ka koju.

5. Valgusketid, lambiketid Tundub nagu tsirkus? Aga ei. Valguskett võib olla väga mõnus ja hubane valgus sinu kodus. Seda võib paigaldada ka lageda taeva alla aastaringseks kasutamiseks. Valgusketi valguse tugevus sõltub palju sellest, kui mitmest lambist see koosneb. Enamik eelistab oma koju sooja tooniga lampe, mis ei ole eriti võimsad. Sellise lahenduse puhul saab kasutada ka hämardatavaid valgusallikaid, mis hämardades veelgi soojema ja hubasema tunde jätavad.

Kõiki mainitud tooteid saab näha LED House OÜs, mis asub aadressil Kadaka tee 3, Tallinn.

Samuti saab põnevate lahenduste kohta rohkem infot, helistades numbril 5620 2303 või külastades ettevõtte kodulehte www.ledhouse.ee

klõpsa pildil, et näha rohkem