Lihtne viis kodu ilmekamaks muuta: LED-ribad

Eesti kliimas on kunstvalgusel tähtis roll – päevavalgust lihtsalt pole piisavalt, eriti sügisel, talvel ja kevadel. Läbimõeldud valguslahendused annavad kodule ilmet ja loovad meeldiva atmosfääri. 

Üha rohkem on hakanud populaarsust koguma LED-ribad. LED-ribad sobivad igasse koju – nii tuppa kui õue. Üldiselt kasutatakse neid pigem meeleolu loomiseks, kuid on võimalik valida ka võimsam LED-riba, mis loob üldvalguse. 

LED ribad lastetoas

Teismelised soovivad enamasti tuppa RGB ja RGBW ehk siis värvilist LED-riba, mida saab juhtida näiteks puldist või seinapaneelist. Valitud valgusetoon võib olla staatiline või vilkuv. 

LED ribad kodus

Täiskasvanud eelistavad aga LED-ribasid kasutada samaaegselt nii meeleolu loomiseks kui ka praktilisel eesmärgil. Väga populaarne on lisada kööki töötasapinna valgustus, elutuppa lae perimeetrite valgustus ja sauna leiliruumi valgustus. Viimase puhul tuleks kindlasti jälgida, et maksimaalne kõrgus oleks seljatoe tagune (kuumuse tõttu). 

MEELESPEA: 
• LED-ribade valikul tuleb silmas pidada, et toode oleks õige IP-tasemega. Kuna LED-riba soojeneb, tuleb ta paigaldada alumiiniumliistu sisse, see jahutab. Kaitseks on vaja peale panna ka profiili kate.
• LED-riba vajab toiteplokki. Seega peab arvestama, et kuhugi on vaja need toiteplokid panna – aga kindlasti mitte seina sisse, villa vahele. Toiteplokk läheb soojaks ja vajab õhku enda ümber.
• Mõtle ka sellele, kuidas soovid LED-riba juhtida: kas seinalülitist, puldiga, seinapaneelilt jne? Kas soovid ka dimmerdada?

LED ribade paigaldus

LED-ribade paigaldusel on mitu etappi: esmalt tuleb paigaldada profiil, sinna sisse kleebitakse LED-riba, edasi  ühendatakse see toiteplokki ja siis 230V peale. Kõige viimaseks on vaja kindlasti profiilile kate peale paigaldada.

LED-ribade valikuga saab tutvuda meie e-poes: https://ledhouse.ee/led-ribad

Küsimuste korral võta julgelt ühendust, kirjutades vestluse aknasse.

klõpsa pildil, et näha rohkem

Meie veebisait kasutab küpsiseid parema kasutuskogemuse võimaldamiseks

Luba kõik küpsised

Loe lisaks: Isikuandmete töötlemine