Kuigi päikesepaneelide süsteemid on üldiselt ohutud, võivad need siiski teatud tingimustel tekitada tuleohtu. Üks peamisi tuleohu riske päikesepaneelide süsteemis on seotud elektriga, mis võib põhjustada tulekahju või elektrilöögi. Näiteks võib päikesepaneelide süsteemis tekkida lühis, mis võib põhjustada palju kahju.
Teine tuleohu risk on seotud süsteemi ülekuumenemisega. Kui päikesepaneelid on liiga kaua otsese päikesevalguse käes või kui neid kasutatakse valesti, võib süsteem üle kuumeneda ja tekitada tulekahju. Samuti võib tulekahju tekkida, kui päikesepaneelide süsteem on halvasti paigaldatud või hooldatud.
Seetõttu on oluline järgida päikesepaneelide süsteemi paigaldamisel ja kasutamisel kindlaid turvameetmeid, et vältida tulekahju riske. Nende hulka kuuluvad professionaalne paigaldus, regulaarne hooldus, sobivate juhtmestike ja seadmete kasutamine ning süsteemi korrapärane kontrollimine, et tagada selle ohutu ja tõhus töö.
Põlevat voolu all olevat katust ei tõtta päästemeeskond kustutama, kuna elektrilöögi oht on suur. Pinged juhtmetes võivad ulatuda kuni 1000V'ni.
Esiteks aitavad optimeerijad vältida süsteemi ülekuumenemist, mis on üks tuleohu riskidest. Kuna optimeerijad reguleerivad pinget ja voolu vastavalt päikesevalguse intensiivsusele, aitavad nad tagada, et süsteem ei kuumeneks üle ega tekitaks tuleohtu. Teiseks aitavad optimeerijad vältida lühiseid, mis on samuti üks tuleohu riske päikesepaneelide süsteemis. Optimeerijatega süsteemis jälgitakse iga paneeli tootlikkust eraldi, see aitab aru saada, kus võivad olla probleemid.
Lisaks eelnevale aitavad optimeerijad vähendada elektrilöögi riske, kuna tuleohu korral võimaldavad osad tootjad, kontrollploki kaudu, päikesepaneelide ahela täieliku katkestamist. (GNE TEK)
Kokkuvõttes võib öelda, et päikesepaneeli optimeerijad aitavad suurendada süsteemi tuleohutust ning hoida süsteemi toimimist stabiilse ja ohutuna.
Meie veebisait kasutab küpsiseid parema kasutuskogemuse võimaldamiseks
Loe lisaks: Isikuandmete töötlemine