Mida teha kui elekter kaob?

Nädalavahetusel kogesid mitmed majapidamised elektrikatkestusi, mis tekitasid kindlasti ebamugavust aga ka hirmu. 

Elektrist on saanud mugavus, milleta me tänapäeval oma elu ette ei kujutaks. Vajame elektrit valgustuse, kütte ja jahutuse, veesüsteemi, kodumasinate ja sidevahendite töös hoidmiseks. Aga mitte ainult. Vähe sellest, et elektrikatkestusega kaovad kodused mugavused, võivad ilma elektrita jääda suletuks ka automaatsed väravad ja tõkkepuud, olla häiritud tankimine, kaardimaksete tegemine poodides ning toidu säilitamine.

Jaheda aja saabudes tasub elektrikatkestusteks valmis olla, sest sügistormid sagenevad ning langevate temperatuuridega võib ka lühiajaline elektrikatkestus muutuda ohtlikuks.

Kuidas elektrikatkestuseks valmis olla?

Järgides neid juhiseid oled järgmiseks elektrikatkestuseks juba paremini valmis!

 • Varu koju patareitoitel valgusteid, sh tasku- ja pealamp.Hoia neid kohas, kust sina ja sinu pereliikmed leiaksid need ka pimedas.
 • Kasuta päikese- või tuuleenergiasüsteeme.
 • Kogu koju piisavalt varusid, et saada nädal aega iseseisvalt hakkama. Pikaajalise elektrikatkestuse tõttu võivad olla suletud kauplused, apteegid ja tanklad.
 • Tee selgeks, millised on elektrikatkestuste mõjud sinu kodus, ning mõtle läbi alternatiivsed lahendused. Kui sa sõltud keskselt korraldatud teenustest (keskküte, maagaas, ühisveevärk ja -kanalisatsioon jmt), uuri teenusepakkujatelt, korteriühistult või kohalikult omavalitsuselt, kas ja kui kaua need teenused elektrikatkestuse korral toimimist jätkavad.
 • Hoolitse selle eest, et saaksid elektriga töötavaid uksi ja väravaid avada ka mehaaniliselt. Hoia võtmeid kindlas kohas, et leiaksid need vajadusel kiiresti üles.
 • Ühenda valve- ja hoiatussüsteemid katkematu toiteallika ehk UPS-seadmega.
 • Tee selgeks, millist võimsust ja lahendust on sinu kodus võimalik ohutult kasutada (näiteks joogiveepump, kütteseade, elektrigeneraator, päikesepaneelid, akud, UPS, patareid jne). NB! Elektrigeneraatorit ei tohi siseruumides kasutada, kui see ei ole paigaldatud spetsiaalsesse ruumi, kust on heitgaasid välja juhitud. Elektrigeneraator sobib kasutamiseks eramajas ja kogu korterelamu peale.(Allikas: olevalmis.ee)

Ole valmis enne, kui vajadus tekib!

Mida võiks kasutada saunamajas või suvilas?


LED House abiga saad säilitada igapäevased mugavused. Meilt leiad katkematud lahendused alates 5kWh kuni megavatt kWh-ni.

5,22kWh aku.

Selle mahuga saad kasutada näiteks sellise aja jooksul neid seadmeid:
 • 26 h külmikut 200W
 • 13 h pesumasinat 400W
 • 4,35 h nõudepesumasinat 1200W
 • 5,22 h elektripliiti 1000W
 • 6,5 h mikrolaineahju 800W
 • 4,35 h veekeetjat 1200W
 • 52,2 h valgustust 100W näiteks LED valgustid 20tk 5W
 • 104 h televiisorit 50W
 • 17,4 h arvutit 300W 
NB! Antud lahendust saab kasutada koos päikesepaneelidega ja ilma. Kui kasutada koos päikesepaneelidega, siis saab akusid päikese abil taaslaadida.
APP on kasutatav ka ilma wifi ja internetita! See suhtleb otse inverteriga.
Nii saad silma peal hoida tarbimisel ja aku mahtuvusel. Pea meeles, et elektrikatkestused võivad olla erineva kestvusega ja olla põhjustatud erinevatest teguritest. Enne elektri taastamise meetodi valimist peaksid hindama, kui kaua katkestus tõenäoliselt kestab, ja hindama, milliseid seadmeid või süsteeme pead ajutiselt varustama elektriga. Samuti järgi alati ohutusjuhiseid ja ettevaatusabinõusid, eriti kui kasutad generaatorit või muid elektriallikaid. Tutvu generaatori ohutusjuhendiga.

Lahendus eramule.

Rohkem akusid ja suurem võimsus.

10kW inverter on igati sobiv lahendus eramajale ja tarbijale, kes soovib kindlustada end kõrgete elektrihindade vastu ja eelkõige elektri turvalisuse tagamiseks. Akut on võimalik laadida päikesest ning lisaks öösel, ehk siis kui elektrihind on madal.
Juhul kui elekter peaks kaduma, siis tarbija jaoks ei muutu midagi. Kui akud on laetud ja ümberlülitus välja ehitatud, siis ei panegi tähele, et süsteem on end ise akudele ümber lülitanud. Ja kui elekter tuleb tagasi, siis lülitab end uuesti võrku tagasi. Kolmefaasiline inferter töötab kõikides režiimides sama moodi ja sama võimsusega.

Rohkem infot solar@ledhouse.ee või tel. 56 700 171