Elektritootjaks liitumine

Kui soovid, et muru oleks rohelisem ja taevas sinisem, siis hakka elektritootjaks!

Selleks, et hakata elektritootjaks, tuleb saada Elektrilevist kinnitus võrgu sobivuseks võimsuste tagasi müügiks. Alla 500kW võimsusega elektrijaamad on kõik väiketootjad. Oma elektri tootmine pakub hüvesid, mis aitavad kokku hoida raha, mida peaksite tasuma elektri eest ning lisaks saate ülejäägi müüa sobivale elektri vahendajale. Kui on soov rajada endale kuni 15kW elektrijaam, siis Elektrilevi esitab võrgu pakkumise 60 päeva jooksul. Kui soov on rajada üle 15kW elektrijaam, siis Elektrilevi esitab võrgu pakkumise 340 päeva jooksul. Eramaja omanikel soovitame alustada Mikrotootjana, kelle tootmisvõimsus on maksimaalselt 15kW. Mikrotootjatest eraisikud ei pea üle toodetud elektrilt tasuma makse.

Miks liituda?

  • Aitad kaasa rohepöörde kiirendamisele.
  • Vähendad oma elektriarveid, mis iga kuu laekuvad.
  • Müüd elektrit võrku tagasi ja kogud ettemaksu talvisteks arveteks.

Elektritootja liitumispakkumise saamiseks tuleb esitada liitumistaotlus Elektrilevi lehel.
Kui ei tea, milliseid andmeid Elektrilevile esitada, siis pöördu meie klienditeeninduse poole, aitame kiiresti.

Liitujate arv on tõusutrendis

Alates 2017. aasta lõpust on Elektrilevi jaotusvõrguga liitunud juba suur hulk elektritootjaid ning see arv suureneb pidevalt. Taastuvenergia toetuste olemasolu on üks peamisi tegureid, mis soodustab uute elektrijaamade ehitamist ning mängib suurt rolli elektritootjate liitumisel riikliku taastuvenergia alase poliitika raames. Kuigi suurte jaamade puhul võib elektritootjana liitumine võrguga olla keeruline protsess, siis eramajade päikeseelektrijaamade puhul hoolitseb selle eest tavaliselt paigaldaja, kes vormistab kõik vajalikud dokumendid ning tellijal tuleb anda vaid mõned digiallkirjad. Liitumistasud väiksemate päikeseelektrijaamade 10–15kW puhul on madalad võrreldes suuremate arendustega.

Väikeelamute rekonstrueerimistoetus 2022-2023

Päikesepaneelide soetamise ning paigaldamisega seotud kulu toetusmäär 30% ja maksimaalne toetussumma väikeelamu kohta kuni 20 000 eurot. Rohkem infot Kredex lehel.

Meie veebisait kasutab küpsiseid parema kasutuskogemuse võimaldamiseks

Luba kõik küpsised

Loe lisaks: Isikuandmete töötlemine