Muuda oma kodu trendikaks LED-ribadega

Kihiline valgus on üks 2023. aasta põhilisi valgustrende ning parim viis selle trendi järgimiseks on kasutada LED-valgusteid.
LED-valgustid võimaldavad mängida erinevate paigaldusviisidega ning sobivad pea kõikidesse ruumidesse kodus ning isegi õue. Tänu rikkalikule profiilide valikule on LED- ribasid võimalik paigaldada ka väga raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse ning luua seeläbi puhtaid ja minimalistlike valguslahendusi.

Üheks põhiliseks trendiks vannitoas on näiteks peeglite valgustamine tagantpoolt, mis on LED- ribade abil väga hõlpsasti saavutatav.
LEDide maailm areneb pidevalt ning tänaseks on välja töötatud ühtlase valgusega, ehk ilma punktideta LED-ribad, mis on paljude sisustajate südamed võitnud just tänu oma selgetele ja konkreetsetele valgusjoontele. LED-valgustid on vaatamata oma tagasihoidlikule ja minimalistlikule välimusele väga valgusjõulised ning võivad hõlpsasti kogu toa valgustada kui need on vastavalt paigaldatud. Või siis võib neid väga edukalt rakendada vaid mõne konkreetse toa osa valgustamiseks, et seda eriliselt esile tuua. Näiteks mõnd kunstiteost või mööblieset.
LED-ribad on ideaalsed meeleoluvalgustid, mida vastavalt hommikule või õhtule saab kas soojemaks või külmemaks dimmerdada või siis näiteks valgustugevust reguleerida. Tänu sellele sobivad need ideaalselt töö- ja kontoriruumidesse.

Nagu öeldud, siis sobivad LED-ribad kõikidesse ruumidesse kodus, aga ka välitingimustes kasutamiseks. Väga edukalt saab LED-ribade abil valgustada näiteks peenraid ja taimi ning miks mitte ka hoovi või maja fassaadi.
Erilahenduste loomiseks võib kasutada näiteks värvilisi, ehk RGB ja RGBW LED- ribasid, mida saab juhtida kas puldist või seinapaneelist. Valitud valgusetoon võib olla staatiline või vilkuv. 

LED-ribadega saab edukalt luua näiteks kujundeid või kirjutada lauseid, et muuta interjöör isikupärasemaks.
Kuidas LED-ribasid paigaldada?

  • LED-ribade paigaldus on väga lihtne ja sellega saab hakkama igaüks. Küll aga on mõned olulised asjad, mida meeles pidada:
  • LED-ribade valikul tuleb silmas pidada, et toode oleks õige IP-tasemega. Kuna LED-riba soojeneb, tuleb ta paigaldada alumiiniumliistu sisse, see jahutab. Kaitseks on vaja peale panna ka profiili kate.
  • LED-riba vajab toiteplokki. Seega peab arvestama, et kuhugi on vaja need toiteplokid panna – aga kindlasti mitte seina sisse, villa vahele. Toiteplokk läheb soojaks ja vajab õhku enda ümber.
  • Mõtle ka sellele, kuidas soovid LED-riba juhtida: kas seinalülitist, puldiga, seinapaneelilt jne? Kas soovid ka dimmerdada?
LED-ribade paigaldusel on mitu etappi: esmalt tuleb paigaldada profiil, sinna sisse kleebitakse LED-riba, edasi ühendatakse see toiteplokki ja siis 230V peale. Kõige viimaseks on vaja kindlasti profiilile kate peale paigaldada.

Kui sul on LED-ribade valiku osas küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust: infoledhouse.ee või kirjuta meie kodulehel live-vestluse aknasse.

Meie veebisait kasutab küpsiseid parema kasutuskogemuse võimaldamiseks

Luba kõik küpsised

Loe lisaks: Isikuandmete töötlemine